Pektyna x58

Pektyna x58

317,20 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie


 PEKTYNA «X58»

Postać sproszkowana w kolorze od kremowego po beżowy bez smaku i zapachu.

OPIS
Pektyna jest dodatkiem spożywczym stosowanym jako zagęstnik. Żeluje (z wapniem) i/lub zagęszcza, stosuje się ją przeważnie do przygotowywania żelowych glazur.


WŁAŚCIWOŚCI
Dyspersja i rozpuszczanie
W celu rozpuszczenia produktu bez grudek:
- należy wymieszać pektynę z innymi sproszkowanymi składnikami, wsypać do płynnych składników i mieszać intensywnie aż do całkowitego rozpuszczenia i uzyskania gładkiej konsystencji. Pektyna pozwala tworzyć glazury o niskiej zawartości cukru o elastycznej konsystencji. Można ją stosować do glazurowania tart,  biszkoptów, herbatników w czystej postaci lub rozpuszczoną w 50° do 55°C. Pektyna może być stosowana w wytwarzaniu słodyczy do przygotowywania kwaśnych nadzień np. w pralinach.
Pektyna jest termo-stabilna (żel można wielokrotnie podgrzewać), odporna na mrożenie.

Proces rozpuszczania jest uzależniony od pozostałych użytych składników oraz sposobu przygotowania, ułatwia go wyższa temperatura oraz naprężenie ścinające (homogenizacja, ścinanie). Całkowite rozpuszczenie jest natychmiast uzyskiwane w temperaturze  80/85 °C.
W wysoko wapiennym środowisku (twarda woda > 80 ppm Ca++, mleko) pektyna trudniej się rozpuszcza. W takim przypadku rozpuszczenie zajmuje więcej czasu, może być także konieczne użycie soli zmiękczających wodę.

 
Dozowanie
Od 1 do 1,50% w zależności od pozostałych składników oraz pożądanej gęstości ostatecznego produktu. Może być także używana w słodyczach i kwaśnych nadzieniach (SS>78%).

Właściwości
Pektyna może być stosowana w produktach na bazie wody oraz z owocami.
Żelowanie w interakcji z wapniem następuje w czasie stygnięcia.
Ostateczne stężenie następuje po 24 godzinach.
Produkt łatwo się rozpuszcza.


Opakowanie - 1kg

Skład: Pektyna amidowana o niskiej zawartości metoksylu E440ii - Difosforan disodu E450i - cukier - Fosforan trójwapniowy E341iii.

Pektyna x58
2 Przedmioty

16 innych produktów w tej samej kategorii: